خرید آنلاین فایل<دانلود گزارش كارآموزي آشنايي با انواع قطعات كامپيوتر و كاربرد آن >

دانلود,گزارش کارآموزی,انواع قطعات کامپیوتر,کاربرد قطعات کامپیوتر دانلود گزارش كارآموزي آشنايي با انواع قطعات كامپيوتر و كاربرد آن در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود گزارش كارآموزي آشنايي با انواع قطعات كامپيوتر و كاربرد آن .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 55 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فهرست

صفحه

فصل اول : آشنایی با قطعات کامپیوتر

CD & DVD

9

CPU

11

UPS چیست ؟

13

آشنایی با USB

14

Bluetooth

17

سنترینوچیست ؟

19

کارت صدا

20

لیست قطعات کامپیوتر

24

فصل دوم : آشنایی با کاربرد قطعات کامپیوتر

مادربورد

26

Webcam

28

پرینتر لیزری

30

دوربین دیجیتال به جای اسکنر

31

مانیتور CRT

32

مانیتور LCD

39

هارد ساتا

42

فصل سوم : اسمبل کامپیوتر و چگونگی انتخاب قطعات

اسمبل کردن کامپیوتر

46

خرید RAM کامپیوتر

49

خرید کامپیوتر

51

راهنمای خرید پرینتر

53

فرم پیشرفتهای کار آموزی

55

DVD-ROM ها مدتي است كه وارد عرصه رقابت شده اند وبا امكانات بيشتر و با سازگاري با انواع بافت CD و قابليت خواندن DVD بازار CD-ROM ها را در دست مي گيرند ديگر كمتر شركت معتبري را مي توان يافت كه CD-ROM توليد كند بنابراين در زمان خريد CD-ROM خوب فكر كنيد.

يك DVD با قابليت ذخيره سازي 17 گيگا بايت (در انواع دو لايه و دو رويه ) ظرفيتي برابر 26 CD معمولي 665 مگابايتي دارد. اطلاعات روي DVD مانند CD روي يك شيار( پيت ) حلزوني رايت مي شود.هر چه طول پيت كوچكتر و قطاع فشرده تر باشد ظرفيت بيشتر است (حداقل طول پيت روي DVD برابر 4/0 ميكرو متر و رويCD برابر 9/0ميكرومتر است فاصله قطاعها روي DVD برابر 74/0 ميكرو متر و روي CD برابر6/1ميكرومتر است.)

درDVD به همين ترتيب طول موج پرتو ليزر از 780 نانو به 650 تا 635 نانومتر كاهش پيدا كرده مي توان گفت كه سرعت خواندن ديسك گردانهاي DVD از ديسك گردانهاي CD بيشتر است.مثلاً سرعت يكي از مدلهاي توشيبا بدون سر و صداي عجيب و غريب به 26 مي رسد.

ديسك گردانهاي DVD-ROM كنوني متعلق به نسل سوم هستند و مي توان آتها را بدون هيچ مشكلي تحت ويندوز نصب كرد. اين دستگاهها DVD را با سرعت 4X يا 5X مي خوانند. سرعت خواندن CD در آنها به 24X تا 32X مي رسد .

جايگزين شدن دستگاههاي نسل سوم با نسل دوم كارايي را تا حد زيادي بالا مي برد. آهنگ انتقال داده در محصولات نسل دوم 2700 كيلو بايت بر ثانيه است در حاليكه در محصولات جديد به 6000 كيلو بايت بر ثانيه مي رسد.

همين وضعيت در خواندن CD نيز صادق است: سرعت خواندن در مدلهاي نسل دومي 10 تا 12 برابر است در حاليكه در محصولات جديد به 6 برابر رسيده اكثريت ديسك گردانهاي DVD از نظر ربع خطا ضعف دارند.

آهنگ انتقال داده در ديسك گردانهاي مربوط به نسل سوم حداكثر 6 مگابايت بر ثانيه است بنابراين يك رابط E-IDE با آهنك انتقال خداكثر 16 مگابايت بر ثانيه براي اتصال آنها كافي است البته برخي توليد كنندگان اين دستگاهها رابا رابط SCSI ساخته اند.

به اين نكات توجه داشته باشيد: