خرید آنلاین فایل<دانلود گزارش كارآموزي آشنايي با روتر و نقش آن درشبكه>

دانلود,گزارش کارآموزی,آشنایی با روترنقش روتر درشبکه دانلود گزارش كارآموزي آشنايي با روتر و نقش آن درشبكه در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود گزارش كارآموزي آشنايي با روتر و نقش آن درشبكه.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 60 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه

پيشرفت فن آوري اينترنت و شبكه هاي ارتباطي در دهه هاي اخير ايجاب مي نمايد تا به لزوم بكارگيري شبكه هاي ارتباطي در صنعت و در اين راستا شبكه اي كردن دستگاه ها و سنسورهاي صنعتي بپردازيم.

در اين مقاله نگاهي اجمالي به فرايند طراحي شبكه ارتباطي، آشنایی با روتر و نقش آن در شبکه و آشنائی با شبكه های WAN خواهیم داشت. به ذكر اطلاعات پايه اعم از سطوح سلسله مراتبي اتوماسيون صنعتي و پروتكل WAN مي پردازيم.

در ادامه ملزومات اساسي طراحي و ارتباطات قسمت هاي مختلف يك شبكه صنعتي شرح داده مي شود و با اشاره به توسعه شبكه هاي ارتباطي به نقش ارزنده اتصال دستگاه ها و سنسورها در دنياي شبکه مي پردازيم.

فهرست

فصل اول:آشنایی کلی با مکان کارآموزی......................................................5

فصل دوم: ارزیابی بخشهای مرتبط با کامپیوتر...............................................10

فرايند طراحي شبكه ارتباطي.....................................................11

ماهيت و نحوه پيكربندی دستگاه های شبكه ای..............................13

 • اصول اوليه پيكربندی روتر ...............................................17
 • آشنائی با سيستم عامل روتر ...............................................22
 • راه اندازی اوليه روتر .....................................................82
 • راه اندازی روتر : ايجاد يك Hyper Terminal Session ………...31
 • راه اندازی روتر : Logging .............................................43
 • روتر و نقش آن در شبكه های WAN .......................................................42

 • آشنائی با شبكه های WAN ......................................................43
 • روتر و جايگاه آن در شبكه های WAN .......................................64
 • آشنائی با عناصر داخلی روتر ....................................................52
 • آشنائی با اينترفيس های روتر ....................................................55
 • فصل سوم: نتایج وپیشنهادات..................................................................61

  فصل اول

  آشنایی کلی با مکان کارآموزی

  من در مرکز کامپیوتر گروه شرکت طلايه داران شايان گستر دوره كارآموزي خود را گذراندم.كه اعم وظايف آن نوشتن برنامه های نرم افزاری بنابه در خواست مشتری،شبکه،فروش و تعمیرات تخصصی قطعات کامپیوتر است.

  اين مرکز به صورت خصوصي اداره مي شود. مديريت آنرا آقاي دولت‌آبادي نسب برعهده دارد.اين شركت 15 پرسنل دارد .

  من در اين مرکز کامپیوتری به عنوان مهندس نرم افزار فعاليت مي كردم كه وظيفه همکاری در یک پروژه شبکه را بر عهده داشتم و چون این پروژه در ارتباط با شرکت مخابرات بود شبکه WAN در نظر گرفته شد.

  درمدت دو ماه من در اين شركت فعاليت مي كردم که برای من بسیار مفید بود که با آشنایی با روتر و شبکه WAN منجر گردید.

  گروه شركت طلايه‌داران شايان گستر مشتمل بر:


  1. شركت گسترش ارتباطات طلايه داران دارای مجوزICP به شماره 1795/101 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
  2. شركت انتقال داده‌های رهام طلايه داران دارای مجوزPAP به شماره 14875/12/310 و مجوز ISP به شماره 17324/30 از سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی
  3. شركت اطلاع‌رسان طلايه داران دارای مجوزISP به شماره 64416/5/103 و مجوز VoIP به شماره 15596/4/10/9/703 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

  می باشدكه با مشاركت یكدیگر گروه شركتهای طلايه داران را تشكیل داده اند.‌ همچنین شركت توسعه مهندسی ارتباطات سده (تماس) عهده دار خدمات نگهداری و توسعه سرویس ADSL میباشد و شركت شبكه گستر طلايه داران نیز عهده دار خدمات Wimax گروه شركتهای طلايه داران میباشد. به منظور آشنایی با این گروه، شركت‌های تابعه آن به اجمال معرفی می‌گردند:

  شركت گسترش ارتباطات طلايه داران
  در راستای توسعه فرهنگ IT در كشور و بهره‌مندی اقشار مختلف جامعه از خدمات متنوع اطلاع‌رسانی و جهت حضوری فعال و مؤثر در این عرصه، شركت گسترش ارتباطات طلايه داران (گاد) در سال 1378 به صورت سهامی خاص تأسیس شد . از آنجا كه برای حضوری مؤثر و همه‌جانبه در بازار ICT ایران اخذ تمام مجوزها و پروانه‌های صادره از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضروری می‌نمود، لذا شركت گاد نسبت به تأسیس شركت "اطلاع‌رسان طلايه داران" و "شبكه انتقال‌داده‌های رهام طلايه داران" به صورت شركتهای فرعی اقدام و با اخذ مجوزهای ISP ، VOIP ، ICP و PAP حضور خود را به عنوان یك مجموعه توانمند از حیث تنوع مجوزها و خدمات قابل ارائه در بازار IT‌ كشور اعلام نمود.

  شركت انتقال داده‌های رهام طلايه داران
  این شركت در سال 1383تأسیس و موفق شد پروانه ندا (PAP) را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارائه اینترنت پرسرعت به صورت بی‌سیم و ADSL ، در تهران اخذ نماید. پس از طی مراحل اولیه طراحی شبكه ADSL، تأمین اعتبارات مورد نیاز و خرید تجهیزات، این شركت توانست طی چهار ماه نسبت به نصب 20 هزار پورت ADSL در36 شهر و 11 استان كشور اقدام كند. همچنین این شركت پس از كسب مجوز استفاده از باند فركانس اختصاصی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی كشور نسبت به طراحی و اجرای اولین شبكه پرسرعت بی‌سیم بدون دید مستقیم (Non Line Of Sight
  ) در سطح شهر تهران مبادرت ورزید. این سرویس در جهان بسیار جدید بوده و برای اولین بار در خاورمیانه طراحی، اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.